Mai mult

Anunț - Organizare examen promovare în grad profesional superior (proba scrisă 27.08.2024)

Primăria comunei Găgești, județul Vaslui, organizează la sediul instituției din localitatea Găgești, județul Vaslui, examen de promovare în grad profesional imediat superior celui deținut de funcționarii publici din aparatul de specialitate al primarului care îndeplinesc condițiile de promovare în grad profesional, pentru următoarele funcții publice de execuție:
1. Inspector, nivel studii S, clasa I, grad profesional asistent, ID post: 539396, din cadrul Compartimentului Asistență Socială al Primăriei comunei Găgești, județul Vaslui, în Inspector, nivel studii S, clasa I, grad profesional principal;
2. Consilier, nivel studii S, clasa I, grad profesional asistent, ID post: 179663, din cadrul Compartimentului Agricol, Cadastru, Amenajarea Teritoriului și Urbanism, în Consilier, nivel studii S, clasa I, grad profesional principal.

Durata timpului de muncă este de 8 ore/zi, 40 h/săptămână.

Calendarul de desfășurare a examenului:
- Depunere dosare de înscriere: în termen de 20 zile de la data publicării anunțului, în perioada 26.07.2024 - 14 .08.2024, inclusiv;
- Data, ora și locul organizării probei scrise: 27.08.2024, ora 10,00 la sediul Primăriei comunei Găgești;
- Data, ora și locul organizării probei interviu: se afișează odată cu rezultatele la proba scrisă. La proba interviu participă doar candidații care au obținut la proba scrisă minimum 50 de puncte.

Mai multe detalii puteți găsi în documentul atașat.